Laptopy biznesowe do pracy – sprawdź, czego potrzebujesz!

Wyjazdy służbowe wymagają często podróży z laptopem. W takiej sytuacji potrzebny jest dobry sprzęt, który będzie zarówno wytrzymały, jak i bezpieczny. Przy zakupie laptopa biznesowego trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę. Taki sprzęt różni się bowiem od zwykłego komputera.

 

Zacznijmy od obudowy. Laptopy biznesowe do pracy powinny być wykonane z solidnego materiału, który będzie odporny na upadki, wstrząsy, zarysowania, pył i wysoką temperaturę. W tym celu do budowy stosuje się aluminium, magnez oraz włókna węglowe i szklane. Tak skonstruowane laptopy mogą nam służyć przez lata, cieszą jednocześnie oko atrakcyjnym designem.

 

Bezpieczeństwo to kwestia kluczowa, której nie należy bagatelizować. Obecnie istnieją różne technologie umożliwiające szyfrowanie danych i personalizację logowania. Może to być czytnik linii papilarnych, czytnik rozpoznający układ żył w nadgarstkach (tzw. PalmSecure), identyfikator twarzy (poprzez kamerkę), ewentualnie slot Smart Card, który odczytuje specjalna kartę z chipem zawierającym dane.

 

Laptopy biznesowe do pracy minimalistyczny i elegancki wygląd. To, z czym przychodzimy na spotkanie do klienta, nie jest bez znaczenia. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się sprzęty o stonowanych barwach. Laptopy biznesowe do pracy najczęściej mają kolor szary, czarny lub czarno-szary.

 

Bardzo ważny jest też ekran. Intensywne sztuczne światło lub światło słoneczne utrudniają pracę przy komputerze. Rozwiązaniem tego problemu jest wybranie laptopa z matową matrycą, większą jasnością ekranu i podświetleniem LED. Jeśli chodzi o rozmiar ekranu, najlepszy jest ten z przedziału 13-14 cali – nie jest ani za ciężki, ani za duży.